O napromieniowaniu - definicja

Fronius Primo 3.0-1
Napromieniowanie (ang.
irradiation1) \displaystyle H H - wielkość w fotowoltaice wyrażana w J/m? lub kW?h/m? (global irradiation) składająca się z sumy napromieniowania bezpośredniego (nazywanego często nasłonecznieniem), rozproszonego i odbitego. Przedstawia energię padającą na jednostkę powierzchni w ciągu określonego czasu (roku, miesiąca, dnia, godziny)2.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Napromieniowanie

Instalacje fotowoltaiczne

Możemy zauważyć, że z roku na rok instalacje fotowoltaiczne montuje na specjalnych konstrukcjach czy dachach coraz więcej osób.
Dotyczy to nie tylko gospodarstw domowych, ale także i firm, które w ten ekologiczny sposób pragną uzyskać energię elektryczną.
Coraz częściej możemy również zobaczyć prawdziwe elektrownie fotowoltaiczne, dzięki którym większy obszar otrzymuje energię elektryczną.
Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla osób, które szukają oszczędności.
Rachunki za tradycyjny prąd są bowiem dość wysokie w związku z wykorzystaniem dużej ilości elektryczności w każdym gospodarstwie domowym.
Instalacja fotowoltaiczna może sprawić, że koszty poniesione z tego tytułu są o wiele mniejsze.

Fakt o fotowoltaice

Fronius Primo 3.0-1
Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny.
Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu)1. Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 - 1,0 m?.
Ogniwa te, przede wszystkim, są stosowane w technice kosmicznej.
Ich zaletami są bezobsługowość oraz duża żywotność, gwarantowana na 25 lat.

Oprócz tego są stosowane jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń np.

boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp.
Zaczynają również docierać do budowli i budynków, zwłaszcza tych oddalonych od sieci energetycznych. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika.
Dodane: 29-11-2016 05:30

Tagi: sklep fotowoltaika fronius

Widok do druku:

Fronius Primo 3.0-1