renowacja skór legnica

Meble skórzane? Wiesz jak o nie dbać?

Codzienna pielęgnacja skóry na meblach jest bardzo ważna i pozwoli na utrzymanie naturalnej jędrności i struktury tego materiału.
Wysuszona i długo nie czyszczona skóra staje się krucha i bardziej podatna na odkształcenia i przetarcia, więc zaniedbując ją możemy ją trwale i nieodwracalnie uszkodzić. Jako codzienny zabieg wystarczy jedynie ją przetrzeć wilgotną ścierką, a raz na tydzień wymyć szarym mydłem i później nasmarować środkiem do nawilżania skór.
Jednak jeżeli zauważymy jakieś uszkodzenia to warto udać do osoby od renowacji skór.

Im szybciej to zrobimy tym większe szanse na tanią i szybką renowację.

Skład skóry - Wikipedia

Skóra zwierząt składa się z 3 warstw: naskórka ? warstwa zewnętrzna, ochronna, na której znajdują się włosy, pierze lub łuski skóry właściwej zbudowanej z tkanki łącznej (przestrzenne sploty włókien fibrylowych i pęczków) warstwy podskórnej W przemyśle skórzanym wykorzystywana jest skóra właściwa, którą oddziela się od naskórka i warstwy podskórnej.

Warstwa skóry właściwej ma 2 powierzchnie: tę która stykała się z naskórkiem (lico), oraz tę która stykała się z warstwą podskórną (mizdra).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)

Od czego chronić skórzane meble

renowacja skór legnica Skórzane meble czy też ubrania są ponadczasowe, świetnie wyglądają w praktycznie każdym pomieszczeniu, a każdy szanujący się biznesmen ma parę skórzanych butów wizytowych. Jednak ich dobry wygląd zależy od dobrej pielęgnacji.
Zaniedbana skóra szybko traci swój piękny wygląd i czasami może być on już nie do odzyskania. Zadrapania i uszkodzenia powierzchni skóry są najtrudniejsze do usunięcia i mogą wymagać dużego nakładu pracy i pieniędzy.

Dlatego warto dbać o skórzane rzeczy tak, aby uchronić je od tego typu uszkodzeń.

W ten sposób nasze meble lub ubrania będą mogły przetrwać na prawdę długi czas, przy tym świetnie wyglądając..

Widok do druku:

renowacja skór legnica