Obraz drukowy ? obraz taki sam pod względem kształtu, jak ten, który pojawi się później na odbitce uzyskanej w danej technice drukowania, czyli obraz miejsca zetknięcia się środka drukującego (farba drukarska, toner, tusz, atrament) z podłożem drukowym (papier, tektura, folia). Obraz drukowy różni się od obrazu gotowego produktu jedynie tym, że nie uwzględnia powiększania się i deformacji szczegółów obrazu wynikających z wsiąkliwości środka drukującego w podłoże, rozmazywania się tego środka, smużenia, łączenia kropel, zalewania na rogach i tym podobnych zjawisk. Pojęcie obrazu drukowego jest wykorzystywane przy omawianiu techniki druku w poszczególnych rodzajach urządzeń drukujących ? w szczególności istotne jest, gdzie obraz ten pojawia się po raz pierwszy.
Wszystko zależy jedynie od wyobraźni grafika, które takie naklejki projektuje. W kwestii samego druku takich naklejek to najczęściej stosuje się technikę druku cyfrowego, ponieważ jest stosunkowo tania i daje wydruk dobrej jakości.
Czasami można też spotkać wypukłe naklejki, które jak sama nazwa wskazuje, są wypukłe. Powstają najczęściej przy użyciu żywicy lub plastiku i maja szerokie zastosowanie w ozdabianiu wnętrz oraz oklejaniu samochodów..