Przeprowadzanie zabiegu liposukcji

liposukcja gliwiceWykonywanie zabiegu liposukcji odbywa się u szczególnej grupy pacjentów. Również kwalifikacja do takiego zabiegu jest przeprowadzana z ogromną dbałością. Dzieje się tak z troski o pacjenta, ponieważ źle przeprowadzona liposukcja może bardzo negatywnie odbić się na jego zdrowiu. Tymczasem w porę przeprowadzona liposukcja jest w stanie odmienić życie osobom w każdym wieku.
Wobec tego coraz większa liczba osób jest zainteresowana przeprowadzeniem u nich zabiegów liposukcji i czasami trzeba bardzo się postarać, aby odwieźć kogoś od przeprowadzenie u niego zabiegu liposukcji.
Należy również pamiętać o tym, aby taki zabieg był przeprowadzany tylko wówczas, kiedy jest on naprawdę potrzebny i niezbędny.

W przeciwnym razie może on stawać się niebezpieczny.

Krótka definicja z Wikipedii.
Liposukcja Proceduryliposukcja gliwice
Liposukcja (ang.

liposuction) ? znana również, jako ?odsysanie tłuszczu? lub w skrócie ?lipo? to kosmetyczna operacja, która usuwa tłuszcz z różnych miejsc ludzkiego ciała.

W zależności od naszej budowy może to być brzuch, uda lub pośladki, rzadziej szyja, plecy czy ramiona.

Istnieją czynniki ograniczające ilość tkanki tłuszczowej, jaką można z danego obszaru ciała odessać w czasie zabiegu.

Ostatecznie to lekarz wspólnie z pacjentem uzgadnia szczegóły liposukcji tak, aby efekt po zabiegu był możliwie najlepszy, bez pofałdowanej lub mocno obwisłej skóry, nierównościach itp.
Należy mieć też na uwadze, że im więcej tłuszczu odessiemy w trakcie jednej sesji tym większe ryzyko wystąpienia powikłań.

Jak wynika z różnego rodzaju raportów usunięcie znacznej ilości tkanki tłuszczowej (powyżej 20kg) przy pomocy liposukcji może powodować większą utratę wagi niż faktyczna ilość zredukowanej tkanki.

Zabieg może być przeprowadzany zarówno w pełnej narkozie, jak i znieczuleniu miejscowym.
Bezpieczna liposukcja uwzględnia nie tylko ilość jednorazowo odessanej tkanki tłuszczowej, ale także wybór sposobu znieczulenia oraz ogólny stan zdrowia pacjenta.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Liposukcja

Ponadto tłuszcz może być również stosowany

Usunięcie zbyt dużych ilości tłuszczu jest nie tylko skomplikowanym zabiegiem, ale zagraża ludzkiemu zdrowiu i życiu.
Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych (American Society of Plastic Surgeons) definiuje ?duży? w tym kontekście, jako większy niż 5 litrów.
Najczęściej liposukcja jest wykonywana na brzuchu i udach u kobiet lub brzuchu i bokach u mężczyzn.

Według Amerykańskiego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej, liposukcja była najczęściej wykonywanym zabiegiem chirurgii plastycznej w 2006 roku ok.

403.684 pacjentów.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Liposukcja.

Dodane: 25-09-2017 06:59

Tagi: liposukcja Gliwice medycyna estetyka uroda zdrowie

Widok do druku:

liposukcja gliwice